Warsaw Food Expo. O rozwoju branży spożywczej w Ptak Warsaw Expo

Międzynarodowe Targi Żywności Warsaw Food Expo odbyły się w dniach 16-18 maja 2023 roku w Ptak Warsaw Expo. Nowoczesne rozwiązania, rozmowy o rozwoju i networking – to były najważniejsze elementy wydarzenia.

Warsaw Food Expo zyskało pozycję jednej z dwóch najważniejszych imprez branżowych dedykowanych sektorowi spożywczemu dzięki analizom rynku, otwartości na nowe rozwiązania i wysłuchaniu potrzeb wystawców i odwiedzających. Stanowi spójną platformę do dialogu pomiędzy producentami a dystrybutorami żywności, stawia na merytoryczne wykłady i wskazówki przekazywane przez ekspertów i jednocześnie pozwala na zaprezentowanie pełnego potencjału branży dzięki najlepszym w Polsce możliwościom biznesowym Ptak Warsaw Expo.

Nie dziwi więc, że wydarzenie to zgromadziło najważniejszych w kraju i Europie partnerów-wystawców, którzy chętnie przedstawili swoje oferty międzynarodowemu gronu odwiedzających. W tej grupie znaleźli się miedzy innymi Dietly, Hydropolis, GoodValley, Kuvinos, Puff Up, DiWine, Pizza Europa, Plantway, Aji-No-Riki, GreenYard czy EcoCorn.

Warsaw Food Expo. Przestrzeń do networkingu i dyskusji

Warsaw Food Expo było wydarzeniem stricte biznesowym, którego nadrzędnym celem był networking. Dzięki przestrzeniom Ptak Warsaw Expo, które imponowały zarówno możliwościami prezentowania rozwiązań, jak i jednocześnie stwarzały kameralne warunki do rozmów, wystawcy i odwiedzający mogli wymieniać się informacjami i nawiązywać współprace.

Przez trzy dni w Ptak Warsaw Expo dochodziło do podpisywania nowych umów, rozszerzenia eksportu na dotąd mniej dostępne rynki i nawiązywania międzynarodowych relacji biznesowych, otwierających firmy na nowe możliwości. Jednocześnie odwiedzający mogli skorzystać z rabatów niedostępnych w innych okolicznościach, a o współpracy rozmawiać bezpośrednio z osobami decyzyjnymi.

Warsaw Food Expo. Merytorycznie o branży

Nieodzownym elementem każdego wydarzenia organizowanego w Ptak Warsaw Expo są branżowe konferencje dopasowane pod tematy najmocniej oddziałujące na dany sektor. Nie inaczej było w przypadku konferencji Warsaw Food Expo, która traktowała o najistotniejszych zagadnieniach i sytuacji sektora żywności w ujęciu krajowym i globalnym.

Ten temat poruszyła między innymi dr hab. Karolina Pawlak, prof. Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Marek Bąk, Dyrektor Handlowy z Dawtona, skupił się natomiast na innowacjach w przemyśle spożywczym, a Dyrektor Generalny Polskiej Federacji Producentów Żywności, Andrzej Gantner, prelekcję poświęcił wpływowi polskiego przemysłu spożywczego na gospodarkę kraju.

Nie zabrakło rownież wykładów z dziedziny edukacji w rolnictwie (Anna Radecka – Dyrektor Departamentu Oświaty i Polityki Społecznej w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi), zrównoważonego rozwoju sektora (Prezes Zarządu Goodvalley Agro S.A., Grzegorz Brodziak) czy bezpieczeństwa żywności w Polsce.

Osobnym segmentem konferencji Warsaw Food Expo była II Ogólnopolska Konferencja Cateringów Dietetycznych. W jednym miejscu i czasie spotkali się najważniejsi przedstawiciele tego modelu gastronomicznego, między innymi z Żabka Polska, Maczfit Polska, Dietly.pl, Amano.app czy Kuchni Vikinga. Rozmawiali o branży cateringów dietetycznych z perspektywy big retail, e-commerce i restauracji, sposobach dbania o finanse i kontrolę kosztów czy też przyszłości dań gotowych i żywienia.

Konferencja Warsaw Food Expo cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, a dyskusje prelegentów ze słuchaczami toczyły się jeszcze po wykładach. To pokazuje, jak istotnym miejscem do rozwoju biznesu było nasze wydarzenie.

Liczby Warsaw Food Expo

Udowadniają to również liczby. Edycja 2023 Warsaw Food Expo gościła 14429 odwiedzających biznesowych z Polski i Europy. Ta grupa mogła zaznajomić z ofertami 372 najwyższej klasy wystawców. To potwierdza pozycję eventu wśród najlepszych matek sektora spożywczego.

Dziękujemy za odwiedziny na Warsaw Food Expo. Serdecznie zachęcamy do śledzenia informacji o kolejnej edycji wydarzenia. Te zamieszczane będą na bieżąco na stronie warsawfoodexpo.pl!